Zazimování vody na zahradě
Potrubí
Jak je z fyzikálních zákonů známo, https://www.sbazar.cz/mania65/detail/23839869-privesek-stari-neni-znamo tak při poklesu vody pod bod mrazu se začíná vytvářet led, který zvětšuje svůj objem. Když bychom tedy měli někde nad zemí potrubí a nechali v něm vodu, tak dojde k jeho roztržení, což je rozhodně nepříjemná situace.
Proto je při budování potřeba pamatovat na nezámrznou hloubku, přičemž lidé mají běžně zafixováno 80 cm, ovšem ovlivňuje ji typ zeminy, takže je dobré zjistit si, zda to bude stačit. Jenže pokud máme potrubí vedeno na zahradě někde nad zemí mimo nemovitost, tak se stejně nevyhneme vypuštění. V takovém případě se dá do nejnižšího místa vypouštěcí ventil a zde musíme pečlivě vodu vypustit. U takových závlahových systémů je ještě potřeba použít stlačeného vzduchu, který získáme pomocí kompresoru. Takto můžeme zbytek vody efektivně vyfouknout ven. Pokud máte kromě potrubí natažené hadice, tak je odpojte a schovejte během tohoto období někam dovnitř.
Bazén
Jestliže vlastníte bazén, tak se nevyhnete ani jeho zazimování, akorát zde je vody spousta litrů. Rozhodně pro nás běžná péče s ukončením koupací sezóny nekončí. Kdybychom ji nechali na pospas osudu, tak už nebude použitelná pro koupání, takže základní hodnoty musíme sledovat stále. Před zimou je vhodné vodu upustit pod sběrač nečistot a odpojit hadce včetně filtrace.
Nejjednodušší je totiž filtraci vypustit a zanést ji někam do prostor, kde nehrozí mráz. Co se týče samotné bazénové vody, tak můžeme využít zazimovač do bazénu. Ten nám totiž zajistí stabilizaci vody a zajištění potřebné kvality. U každého tohoto produktu naleznete návod, přičemž při jeho dodržení dosáhnete opravdu dobrých výsledků. Poměr ředění je opravdu velký, takže na celý bazén si vystačíte s poměrně malým množstvím přípravku. Větší balení jsou samozřejmě výhodnější, takže ho můžete zvolit a vydrží Vám na delší dobu.